UPRAWNIENIE DO LOTÓW NOCNYCH – VFR NOC

Chcesz latać po zmroku? Nocne latanie daje wiele satysfakcji, ale wymaga od pilota większych umiejętności. Zdobędziesz je w naszym ośrodku lotniczym na Dolnym Śląsku, robiąc uprawnienie do lotów nocnych – VFR Noc. Dzięki temu będziesz mógł startować i lądować nie tylko za dnia!

Program szkolenia przygotowującego Ciebie do latania nocą składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po zaliczeniu kursu w naszym ośrodku otrzymujesz zaświadczenie. Na jego podstawie Urząd Lotnictwa Cywilnego dokonuje wpisu do posiadanej przez Ciebie licencji pilota: PPL(A) lub LAPL(A), który uprawnia Cię do wykonywania lotów nocą.

Jakie trzeba spełnić wymagania, aby starać się o uprawnienie do lotów nocnych – VFR Noc?

• Musisz posiadać licencję pilota samolotowego turystycznego – PPL(A) lub licencję pilota samolotowego rekreacyjnego LAPL(A),
  • Musisz okazać orzeczenie lotniczo-lekarskie Part-MED co najmniej II klasy zgodnie z wymogami FCL.

Jak wygląda część teoretyczna kursu i egzaminu uprawniającego Cię do lotów nocnych – VFR Noc?

Część teoretyczna obejmuje 5 godzin kursu odbywającego się stacjonarnie na miejscu w naszym ośrodku lotniczym na Dolnym Śląsku i nie jest zakończona żadnym egzaminem. Po zakończeniu kursu otrzymujesz od nas zaświadczenie o jego odbyciu, które należy przedłożyć w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Jak wygląda część praktyczna kursu i egzaminu uprawniającego Cię do lotów nocnych – VFR Noc?

Część praktyczna obejmuje minimum 5 godzin lotów (optymalnie zalecamy 10 godzin) samolotami z naszej floty Loty nocne rozpoczynają się pół godziny po zachodzie słońca. Każdy Twój lot zostanie poprzedzony briefingiem przedlotowym, a każda lekcja podsumowana, aby jak najlepiej przygotować Cię do kolejnych ćwiczeń. Szkolenie praktyczne odbywa się zgodnie z programem szkoleniowym naszej szkoły pilotażu zatwierdzonym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.