Flota

W naszej szkole pilotażu na Dolnym Śląsku czekają na Ciebie nowe samoloty, co ma olbrzymi wpływ na komfort lotu. Znajdują się wśród nich maszyny wyposażone w przyrządy analogowe jak i w elektroniczne wyświetlacze wielofunkcyjne – glass cockpit. Poniżej przedstawiamy samoloty, na których szkolimy naszych kursantów.

Tecnam P2008 – najnowocześniejszy samolot szkoleniowy z glass cockpitem
Jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie jednosilnikowych samolotów treningowych na świecie. Górne położenie skrzydeł zapewnia dużą stabilność, co ułatwia przeprowadzenie całego procesu szkolenia w sposób wzorcowy. Tecnam P2008 jest zbudowany z lekkich i nowoczesnych materiałów – maksymalna masa startowa to zaledwie 650 kg! Posiada ponadto ekonomiczny silnik Rotax, dzięki czemu można nim latać nawet na bardziej oddalone lotniska, bez obaw o dostępność paliwa. Na szczególną uwagę zasługuje glass cockpit z elektronicznymi wyświetlaczami wielofunkcyjnymi, który pozwala również symulować klasyczny zestaw awioniki. Tecnam P2008 przystosowany jest do lotów nocnych, co oznacza, że właśnie na tej maszynie odbywają się szkolenia dodatkowe – VFR Noc, pozwalające na loty po zmierzchu. W naszej flocie posiadamy dwa nowe samoloty Tecnam.

Tecnam P2008

Niektóre dane techniczne samolotu Tecnam P2008:

• liczba miejsc – 2
  • rozpiętość – 9,0 m,
  • długość – 6,97 m,
  • masa własna – 367 kg,
  • maksymalna masa startowa – 650 kg,
  • prędkość dopuszczalna – 268 km / h,
  • maksymalna prędkość przelotowa – 219 km / h,
  • wznoszenie – 4,6 m / s,
  • maksymalny zasięg – 1 302 km,
  • pułap – max 4 267 km.

Rockwell Commander 114 TC – samolot klasy complex o wysokim osiągu
Samolot dedykowany zaawansowanym pilotom lub takim uczestnikom kursów, którzy ukończą szkolenie lotnicze w naszym ośrodku i będą chcieli wznieść się na wyższy poziom umiejętności – dosłownie i w przenośni. Rockwell Commander 114 TC to samolot dla osób doświadczonych ze względu na chowane podwozie i zmienny skok śmigła. Dzięki bogatemu wyposażeniu (m.in. zaawansowany autopilot) i certyfikacji na IR, Rockwell Commander 114 TC daje wiele możliwości. Idealny samolot do treningów instrumentalnych, lotów biznesowych i turystycznych.

Rockwell Commander 114 TC

Niektóre dane techniczne samolotu Rockwell Commander 114 TC:

• liczba miejsc – 4,
  • wyposażenie – Garmin, ELT, transponder z modem S, NAV/COM/GPS,
  • maksymalna masa startowa – 1499 kg,
  • maksymalna prędkość przelotowa – 317 km / h,
  • zasięg – 1379 km,
  • dopuszczony do lotu – VFR Dzień / Noc / IFR.

WT-9 Dynamic – samolot rekreacyjno-turystyczny
Bardzo szybki samolot z chowanym podwoziem i awioniką Garmin przeznaczony do zdobywania lotniczego doświadczenia. Idealny dla osób chcących szlifować swoje umiejętności pilotażu. Bardzo dobre osiągi pozwalają na dalekie przeloty, dzięki czemu można nim latać nawet na bardziej oddalone lotniska, bez obaw o dostępność paliwa. Nowoczesna konstrukcja oraz wykorzystanie kompozytów węglowych sprawia, że WT-9 Dynamic charakteryzuje się niską masą własną – zaledwie 259 kg!

WT-99 Dynamic

Niektóre dane techniczne samolotu WT-9 Dynamic:

• liczba miejsc – 2,
  • wyposażenie – Garmin, ELT, transponder z modem S, NAV/COM/GPS,
  • maksymalna masa startowa – 600 kg,
  • maksymalna prędkość przelotowa – 250 km / h,
  • zasięg – 1 200 km,
  • dopuszczony do lotu – VFR Dzień.