Lotniska

Nasza szkoła pilotażu Dysponuje dwoma lądowiskami, możemy również korzystać na preferencyjnych warunkach z jednego lotniska kontrolowanego. Dzięki temu nasi kursanci zdobywają także doświadczenie w startach i lądowaniach na terenie międzynarodowego portu lotniczego.

Lądowisko Świdnica-Krzczonów EPSS 120.140 MHz
Prywatne lądowisko całoroczne czynne od świtu do zmierzchu, należące do naszego ośrodka szkolenia lotniczego. Znajduje się na Dolnym Śląsku, zaledwie 3 km od Świdnicy i 40 km od Wrocławia.

Lotnisko Kszczonów

• Długość pasa startowego – 461 m,
  • Szerokość pasa – 30 m,
  • Kierunek startów – 29-11°.

Lądowisko Mirosławice EPMR 122.605 MHz
Lotnisko należące do Aeroklubu Dolnośląskiego znajdujące się 30 km od Wrocławia. Posiada dwie trawiaste drogi startowe.

Lotnisko Mirosławice

• Długość pasów startowych – 900 m i 800 m,
  • Szerokość pasów startowych – 50 m,
  • Możliwość zakupu paliwa lotniczego AVGAS 100 LL,
  • Kierunek startów – 350-170° (pas trawiasty 900 x 50 m), 90-270° (pas trawiasty 800 x 50m).

Lotnisko kontrolowane Wrocław-Strachowice – port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika EPWR 120,250 MHz
Międzynarodowy port lotniczy położony na terenie Wrocławia-Strachowice.

• Jedna asfaltowa droga startowa – 2503 m x 45 m,
  • Międzynarodowy terminal pasażerski,
  • Terminal cargo,
  • System ILS kategorii II,
  • Możliwość zakupu paliwa lotniczego Avgas 100 LL.